Haber

Kim Jong Un, Putin’le görüşmesi öncesinde sandalyesinin dayanıklılığını kontrol ettirdi

Kuzey Kore lideri Kim Jong Un, Rusya’da düzenlenen zirvede Putin’le yapacağı görüşmede oturacağı koltuğun sıkı bir şekilde kontrol edilmesini talep etti.

Korumaları Kim’in oturacağı sandalyeyi temizledi. Daha sonra Kim’in sandalyeyi kaldırıp kaldıramayacağını kontrol etmek için bilinmeyen bir cihaz kullandı.

Kim Jong Un’un yükünün yaklaşık 136 kg olduğu bildirilince koltuğun dayanıklılığına ilişkin inceleme daha da anlaşılır hale geldi. Sandalye, IKEA’nın popüler hale getirdiği tasarıma sahipti ve arka ayakları olmayan tek bir kavisli çerçeveyle destekleniyordu.

Kim’in koltuğunun yükünü taşıyamaması durumunda liderlik imajının zarar görmesi ihtimali göz önünde bulundurularak önlem alındı. Görüntüleri kimin çektiği bilinmezken, savunmacılara koltuğu temizleme talimatını kimin verdiği ve koltuğun dayanıklılığını kontrol etmek için hangi cihazın kullanıldığı hala bilinmiyor.

Zirvede herhangi bir olumsuzluk yaşanmaması için korumalar ve Kuzey Koreli yetkililer, Kim’in attığı her adımı titizlikle takip ediyor.

kemahhaber.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

-
Başa dön tuşu