Ekonomi

Karatay Belediyesi’nden İsmil’e yeni ve modern çarşı projesi

Konya’nın merkez Karatay İlçe Belediyesi, merkeze uzak İsmil Mahallesi’ne 30 bağımsız iş yerinden oluşan bir ticaret merkezi kazandırıyor. Lider Hasan Kılca, etraf düzenleme çalışmalarının tamamlanmasının akabinde hizmete açılması hedeflenen İsmil Ticaret Merkezi’nin yöre esnafına ve mahallenin dönüşümüne katkı sağlayacağını ifade etti.

Karatay’ın muhtaçlıkları ve mahallelerin talepleri doğrultusunda bugüne kadar ilçede birçok değerli yatırım ile proje kazandıran Karatay Belediyesi, merkeze uzak İsmil Mahallesi’ne ticaret merkezi kazandırıyor. Bin 676 metrekare arsa, 2 bin 50 metrekare de inşaat alanına sahip olan ve 30 bağımsız iş yerinden oluşan İsmil Ticaret Merkezi’nin imalinde son kademeye gelindi. Karatay Belediye Lideri Hasan Kılca, etraf düzenleme çalışmalarının akabinde mahalleye hizmet vermeye başlaması hedeflenen merkezde incelemelerde bulundu.

“Esnafımıza güzel ve modern iş yerleri kazandırıyoruz”

Karatay Belediyesi olarak ilçedeki her kesitinin muhtaçlık ve talepleri doğrultusunda çalışma yaptıklarını tabir eden Lider Hasan Kılca, kentin iktisadı ve istihdamına büyük katkılar sağlayan esnafa ayrıyeten kıymet verdiklerini aktardı. Bu çerçevede İsmil’e yeni bir ticaret merkezi kazandırdıklarının altını çizen Hasan Kılca, “Belediye olarak temel hedefimiz, Karatayımızın ve Karataylı hemşehrilerimizin rahatı, huzuru ve mutluluğuna katkı sunacak hizmetleri hayata geçirmektir. Bu doğrultuda İsmil’de yeni bir projeye imza atıyoruz. 30 bağımsız iş yerinden oluşan İsmil Ticaret Merkezi’nin üretiminde artık son evredeyiz. Etraf düzenleme çalışmalarını tamamlayarak çarşımızı hizmete açacağız ve böylelikle esnaflarımız daha hoş ve çağdaş iş yerlerinde hemşehrilerimize hizmet verecek. Projemiz hem esnafımıza hem de mahallemizin dönüşümüne kıymetli katkılar sağlayacak” dedi. – KONYA

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

-
Başa dön tuşu