Teknoloji

Xbox Series X, Microsoft’un Orta Düzey Nesil Konsoludur

Yeni gelişme ile Xbox X Serisikonsolun MicrosoftOrta sınıf bir konsol olduğu ortaya çıktı. Bu da demek oluyor ki bu tarafta Microsoft’tan çok Sony’den bir beklentimizi bir kenara bırakabiliriz.


İlginizi çekebilir:  FTC, Activision Blizzard Satın Alma İşlemini Kalıcı Olarak Askıya Aldı


Bildiğiniz gibi Microsoft, S ve X olmak üzere iki farklı Xbox Series modeliyle karşımıza çıktı. Series S giriş seviyesi bir konsol iken Series X, üst düzey bir deneyim sunacak konsol olarak tanıtıldı.

Microsoft’un Orta Nesil Konsolu Yayınladığı Yer: Xbox Series X

Geçtiğimiz günlerde Digital Foundry Weekly yayınında son dönemde sıkça karşımıza çıkan orta nesil konsollar konusuna değinilmişti. Söylentilere göre Microsoft, Series X konsolunu Digital Foundry grubuna gösterdiğinde bunun orta nesil bir konsol olduğunu ve erkenden satışa çıkarmaya karar verdiklerini söyledi. Böylece oyuncular daha sonra göreceklerini ilk günden itibaren görmüş oldular. Bu noktada Series S, iddia edebileceğiniz gibi hem düşük özellikli hem de standart bir model.

Daha yakın zamanda şirket, orta nesil bir konsol yayınlamayı planlamadığını da doğruladı. Bu durum, yeni duyuruya göre Series X konsolunun orta nesil bir konsol olarak görülmesiyle alakalı.

Öte yandan rakibi Sony, söylentilere göre gelişmiş PlayStation 5 Pro modeli üzerinde çalışıyor. Şu anda bu model hakkında pek bir şey bilmiyoruz ancak geliştirme kitlerinin yakın zamanda geliştiricilere gönderilmesinin ardından merak ettiğimiz detayları öğrenmemiz uzun sürmeyecek.

Pro modeli dışında mevcut diskli ve disksiz konsolların yerini alacak çıkarılabilir disk sürücülü bir modelin de hazırlık aşamasında olduğu söyleniyor.

haberdikmen.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

-
Başa dön tuşu