Haber

Uluslararası U12 İzmir Cup Turnuvası Başladı

İZMİR (İGFA) – Altınordu İsmet Orhunbilge Tesisleri’nde düzenlenen açılış törenine Gençlik ve Spor Bakanı Mehmet Muharrem Kasapoğlu, Türkiye Futbol Federasyonu Başkanı Mehmet Büyükekşi, İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer ve İzmir Valisi Yavuz Selim Köşger ile Altınordu Spor Kulübü Başkanı Seyit Mehmet Özkan katıldı. .

Futbol Federasyonu Lideri Mehmet Büyükekşi törende yaptığı konuşmada ana paydaşı oldukları U-12 İzmir Cup turnuvasının Futbol Federasyonu’nun 100. kuruluş yılı etkinlikleri kapsamında kendileri için değerli olduğunu belirterek, “Öncelikle Altınordu Futbol Kulübümüze teşekkür etmek istiyorum. Bu turnuvayı tüm dünyada bilinir hale getirdiler. 2013 yılından bu yana birçok yabancı kulübü güzel bir şekilde İzmir’de ağırladılar. Tüm dünyada büyük bir sinerji ve farkındalık yarattılar. Futbolda gösterdikleri değerli çabalardan dolayı onları huzurunuzda alkışlıyorum.” söz konusu.

Türkiye Futbol Federasyonu olarak Türk futbolunda kalıcı ve istikrarlı başarılar elde etmek istediklerini vurgulayan Büyükekşi, “Bunun için sürdürülebilir bir ekosistem oluşturmak gerekiyor. Bu nedenle; “Futbol Akademileri” projemizi hayata geçirdik. Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün dediği gibi; “Bir milleti hür, bağımsız, şanlı, yüksek bir toplum olarak yaşatan eğitimdir. Ya da onu esaret ve sefalet içinde bırak.” Bu nedenle; Bu akademilerde 6 yaşından 19 yaşına kadar tüm çocuklarımıza ve gençlerimize özel eğitimler verilecek. Amacımız, alt yapı akademilerindeki futbolcuları kendi kulüplerinin A takımlarına yükseltmek. Daha sonra yurt dışına transfer edilirler. Kulüplerimiz ekonomik olarak zor günlerden geçiyor. Son 3 yılda sadece 6 oyuncumuzu yurt dışına transfer edebildik. Böyle bir ortamda Futbol Akademileri projemiz hem kulüplerimizin hem de futbolumuzun kurtuluş reçetesidir” dedi. şeklinde konuştu.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu