Haber

Özgür Özel: “10 Kasım’da Anıtkabir Özel Defteri’ne Ak Parti’nin Seçim Sloganını Yazıyorsun; Olmaz, Biz Varız Kardeşim O 85 Milyonun İçinde, CHP’liler…

CHP Küme Başkanvekili Özgür Özel; Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın Anıtkabir Özel Defteri’ne, “Türkiye Cumhuriyeti’ni 85 milyon olarak ‘Türkiye Yüzyılı’ vizyonuyla geleceğe daha güçlü, daha itibarlı bir şekilde hazırlıyoruz” tabirlerini yazmasına reaksiyon gösterdi. Özel, “Sen gitmişsin 10 Kasım’da Anıtkabir’e Cumhurbaşkanı sıfatıyla… Cümlede ’85 milyon olarak’ var, AK Parti’nin seçim sloganını yazıyorsun. Olmaz, bu kesinlikle kabul edilemez. Biz varız kardeşim o 85 milyonun içinde, ne münasebet. CHP’liler var, ne münasebet” dedi.

CHP Küme Başkanvekili Özgür Özel, TBMM’de düzenlediği basın toplantısında, gündemi değerlendirdi.

Özel, Gümüşhane’nün Kürtün ilçesine bağlı üç köyün Cumhurbaşkanlığı kararı ile Trabzon’un Şalpazarı ilçesine bağlandığını söylerken, “Ne olduğu anlamaya çalışılırken şu ortaya çıkıyor, Trabzon ‘Büyükşehir’ olunca ‘artık köy değil mahallesiniz ve artık Trabzon Büyükşehir Belediyesi’ne bağlısınız.’ O belediyenin başkanvekili Atilla Ataman’ın ve AK Parti Kadın Kolları MKYK Üyesi Suna Kepoğlu Ataman’ın tam şurada tatil köyleri var. ve buradaki ekoturizm yetkilileri ile buralardan istifade etmek isterlermiş. Trabzon Büyükşehir Belediyesi başkanvekili Atilla Ataman’ın kendi ticari işi olan tatil köylerinin faaliyet alanında ekoturizm bölgesi haline getirilecek. İsyan ediyor buna muhtarlar. Bu köylerde AK Parti’nin oyu yüzde 80, 85. Ancak birinci kere AK Partililer bu sefer karşılarında AK Partililerin gerçek yüzünü görüyorlar. Biz muhtarların ardındayız. Köy kime oy vermiş olursa olsun bu hukuksuzluğun karşısındayız. Türel süreci de takip edeceğiz, bu sıkıntıyı de gündemden düşürmeyeceğiz” dedi.

Özel’in konuşmasından öne çıkan başlıklar şöyle:

“BU REZALETİN KESİMİ OLMAYARAK 8-10 PARTİ MİLİTANINI BİR BAŞINA BIRAKTI: Ulu lider Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ü rahmetle ve minnetle anıyoruz. Bugün 10 Kasım’da Anıtkabir’deki anma törenindeydik. Maalesef yine Anıtkabir’deki bu yas gününe, matem gününe yakışmayacak manzaralar vardı. Anıtkabir’de, çok sayıda cıvıl cıvıl öğrenci var, çok sayıda vatandaşımız var. 8, 10 tane özel olarak getirildiği belli olan Recep Tayyip Erdoğan ile ilişkili, onun siyasi bir sembole çevirdiği ‘Rabia’yı yapan ve ona uzaktan seslenip, lehine slogan başlatmak isteyen parti militanını en öne kadar getirmişlerdi. Nitekim utanç verici bir durum. Recep Tayyip Erdoğan lehine müzik halinde bir marş söylemeye çalışıyorlar. Lakin işin hoş tarafı şu ki oradaki yüzler, binler bunun bir yas günü olduğunun şuurunda ve bu rezaletin bir kesimi olmayarak o 8-10 tane parti militanını bir başına bıraktı orada.

BUGÜN MİLLETİN VİCDANINDAN DÖNDÜNÜZ: Geçtiğimiz yıllarda bu türlü taşımalı kıtalarla yaptıkları tezahüratlar, Anıtkabir’e yakışmıyordu. Ama bugün 10 Kasım’da buna yeltenmek, tenezzül etmek sahiden hayret verici, utanabilene utanç verici. Bugün Anıtkabir’deki yüzlerin, binlerin, on binlerin kendilerine verdikleri cevap da çok etkileyici. 8 parti militanı bir başına bağırdılar, geri kalan kimse katılmadı. Buna kim tenezzül ettiyse, kim sessiz kaldıysa, kim amaçlarına ulaşsalardı memnun olacaksa büyük bir hata içinde olduğunu görsün. Bugün milletin vicdanından döndünüz.

BİZ VARIZ KARDEŞİM, 85 MİLYONUN İÇİNDE, CHP’LİLER VAR NE MÜNASEBET: Bu akıl bir müddettir AK Parti’yi yöneten ve yok eden akıl zaten. Aynı akıl, Anıtkabir Özel Defteri’ne yazılacak metinde de kendini gösteriyor. Recep Tayyip Erdoğan’ın ağzından duyduk. Diyor ki, ’85 milyon olarak Türkiye Yüzyılı vizyonu ile geleceğe daha güçlü, daha müreffeh, daha prestijli bir halde hazırlanıyoruz.’ Kardeşim senin yanlış ama iki şapkan var. Rejime kasteden Anayasa değişikliğinden sonra iki şapkan var. Bir tanesi Cumhurbaşkanı şapkası bir tanesi parti başkanı şapkası. Parti başkanı olarak, partinin kuruluş gününde gidersin Anıtkabir’e; oraya neşredersin ‘Türkiye Yüzyılı’nı. Dersin ki, ‘Biz AK Parti olarak böyle yapıyoruz, böyle yapmaya çalışıyoruz, gelecek yıllara böyle ulaşmaya çalışıyoruz.’ Buna bir şey demeyiz. Buna millet karar verir. Lakin sen gitmişsin 10 Kasım’da Anıtkabir’e… Cumhurbaşkanı sıfatıyla, Cumhurbaşkanı şapkasıyla… cümlede ’85 milyon’ olarak var; AK Parti’nin seçim sloganını yazıyorsun. Olmaz, bu kesinlikle kabul edilemez. Biz varız kardeşim o 85 milyonun içinde, ne münasebet. CHP’liler var, ne münasebet. AKP ve MHP’nin üyesi olmayan milyonlar varız, ne münasebet.

BİR CUMHURBAŞKANI, PARTİNİN GENEL BAŞKANI, KENDİ SLOGANINI YAZIYOR: Polis Bandosu’na bu marşı çaldırmak, Anıtkabir’de gidip de Özel Deftere tam da Atatürk’ün vefat yıldönümünde; ‘Hep beraber biz bunu diyoruz.’ Bu türlü bir şey yok. Bunu kabul etmiyoruz, kınıyoruz, millete şikayet ediyoruz. AK Parti’nin, MHP’nin; geçmişte oy vermiş seçmenleri, düşünün ki iktidar CHP var. ve Kemal Kılıçdaroğlu gitmiş oraya ‘partimizin altı okunu 85 milyon olarak sahipleniyoruz.’ Olur mu? Gitmiş oraya bir Cumhurbaşkanı, partinin genel lideri, kendi sloganını yazıyor. Ne hissedersiniz düşünün, bize bugün onu hissettiriyorlar. Ancak biz bunun, bu milletin vicdanından bir sefer daha geri döneceğini görüyoruz. İstanbul seçimlerinde 13 bin farkı kabullenmeyip tekrar seçim diyenlere, tıpkı seçmen 806 bin farkla karşılık vermişti. Buradan ders alamayanlar işte birinci seçimlerde tekrar derslerini alacaklar.

ÖĞRETMENE NELER YAPTILAR GÖRDÜK: Dün Anayasa Mahkemesi önünde, Öğretmenlik Meslek Kanunu’na yönelik grubumuzun başvurusunun görüşüldüğü sırada yaşananlardan bahsetmiştik. Çok ayıplı görüntüler ortaya çıktı. Atatürk’ün mebus maaşının maaşlarını geçmemesini söylediği öğretmenlerin temsilcilerine… ‘Bana bir harf öğretenin 40 yıl kölesi olurum’ diyen peygamberimizin bu vasiyetinin hilafına, öğretmene neler yaptılar gördük. Öğretmenlerin seçilmiş temsilcilerine neler yaptılar, gördük. Bugün geldiğimiz noktada o ayıplı durum, Anayasa Mahkemesi’nin verdiği bir kararla bakalım bu iş nereye varacak diye herkesin başını çevirdiği bir noktaya geldi.

BU ŞARTLARDA SINAVI YAPMAK EMRİVAKİ YAPMAKTIR, MÜSRİFLİK YAPMAKTIR: Anayasa Mahkemesi, bugüne kadar yapmadığı bir şeyi yaptı. Çok gerilerde bıraktığı bir uygulamasına döndü. Dedi ki ‘Tarafları bir dinleyelim.’ ve tarafları dinleyeceği zaman belli ki geçmişteki, benzer bir kanunun iptalini reddetmişti, bir iştihat değişikliği olabilir. Yani bu sınav iptal edilebilir. Bu ihtimal var, ama sınava da 10 gün var. 600 bin öğretmeni sınava sokuyorlar, itirazlara rağmen. 120 bin öğretmen de sınavda belletmen olarak görev yapması gerekiyor. ÖSYM böyle dedi. 720 bin kişi gidecek, Türkiye’nin dört bir yanından; dünya kadar masraf, emek ve tahminen imtihan iptal olacak. O yüzden derhal bu imtihanın yapılmasının Anayasa Mahkemesi’nin sonuncu kararına kadar ertelenmesi gerekiyor. Bunu yapın ki öğretmenleri boşu boşuna zorlamayın, üzmeyin; dünya kadar masrafı da yapmayın. Anayasa Mahkemesi dün reddetmedi, ben sendikaları dinleyeceğim dedi. İmtihan yapalım diyeni de dinleyeceğim, sonra karar vereceğim dedi. Bu kaidelerde imtihanı yapmak emrivaki yapmaktır, müsriflik yapmaktır. ve dayatma yapmaktır. Uyarıyoruz ve bundan geri dönmelerini bilhassa talep ediyoruz.

HUKUK TANIMAZLIĞIN BİR DİĞER GÖSTERGESİ: Geçen sene bir yönetmelik çıkardılar, genelge yayınladılar. Dediler ki ‘özel hayatın gizliliği, kişisel verilerin gizliliği gereği siz toplumsal olaylara müdahale eden polisi çekemezsiniz.’ E gazetecinin işi bu. Polis müdahale etti diyecek, bunun imajı olmayacak mı? Danıştay bunu iptal etti, bu özel hayat değildir, haberci çeker. Polis, eylemciye saldırıyorsa çeker. Dünyanın her yerinde çeker. Ancak dün gördük ki kalkanlarla bu genelgeyi fiilen uygulamaya çalışıyorlar. Bu da gerçek bir şey değildir. Hukuk tanımazlığın bir öteki göstergesidir.

2014 YILINDA CUMHURBAŞKANINA HAKARETTEN 110 DAVA VARDI, BUGÜN 9 BİN 168: Hükümetin hukuk tanımazlığını, hudut tanımaz bir biçimde, hukukun, kanunların, Anayasa’nın kısıtladığı görmeden kendi lehlerine uyguluyorlar. Cumhurbaşkanına hakaret kabahati diye bir hata var. Tarafsız Cumhurbaşkanları içindi. Devleti, milleti temsil eden bir partinin kesimi olmayan Cumhurbaşkanına biri hakaret ediyor. Hasebiyle hepimize ve devlete ediyor. Tenkit sonlarını aşıyor. Bunun için konulmuş bir husus. Bence demokrasilerde buna da gerek yok. Bu unsur orada duruyordu, TCK 299 ve 2014 yılına Cumhurbaşkanına hakaret cürmünden yalnızca 110 dava vardı. Bugün tam 9 bin 168 dava var. Bir partinin genel lideri, günde on sefer siyasi polemiklere gire çıka, ona buna sataşa ve saldıra ve karşılıklar ala ve bir partinin genel lideri olarak siyasette bir taraf olunca 9 bin 168 dava.

KOSKOCA CUMHURBAŞKANI 305 ÇOCUĞA DAVA AÇIYOR!  BANA HAKARET ETTİ’ DİYE: ve tarafsız bir cumhurbaşkanı için konmuş bir maddeden utanmadan sıkılmadan istifade etmeye devam ediyorlar. Tam 99 kat artmış açılan davalar. 2021’de 305 tane çocuğa dava açmışlar. Nasıl, anlamadım? Çocuğa dava mı açılır? Koskoca Cumhurbaşkanı 305 çocuğa dava açıyor, bana hakaret etti diye. İsmi üstünde çocuk çocuk. Sen koskoca Cumhurbaşkanı, bu kadar yetki, her şey elinde, bir de çoluk çocukla mı uğraşıyorsun? Fakat yapıyor. Zira tenezzül sıkıntısı. Artık TCK 299 kalksın diyoruz, hayır, bir de üstüne getirdiler TCK 217. Sansür yasası, TCK 217’den de Genel Liderimize dava açıyorlar. O denli bir yere koydular ki ana muhalefet başkanına birinci davayı açıyorlar, sembol dava. Herkes ayağını denk alsın… Bu kadar baskı, bu kadar haksızlık, adaletsizlik bence hiç kimse değil, Recep Tayyip Erdoğan ve AK Parti seçimlerde ayağını denk alsın. Bu seçmen onlara bunun hesabını nasıl soracağını biliyor.

İSTANBULLU SEÇMEN 60 GÜN SONRA HALİNİ KOYDU: Bir öteki hukuk skandalı… Yarın İstanbul’da görülecek dava. Ekrem İmamoğlu… İstanbullu dedi ki ya 25 yıldır Tayyip Bey veya atadıkları yönetiyor, bu sefer fikrim değişti, bir başkası yönetsin. Bıktık dediler. Yaşanan israftan, talandan, helikopterden kupon arsaları beğenmekten birilerine peşkeş çekmekten, bu işleri yapmayacaklar yönetsin dedi. Yetkiyi Ekrem Bey’e verdi. 13 bin farkla. Bunlar dedi ki olmaz ulusal irade bana verilince baş tacı, Ekrem Bey’e al aşağıya, seçim mundar oldu dediler, seçimi yenilediler. Orada çok net bir şekilde İstanbullu seçmen 60 gün sonra tavrını koydu, bunlara demokrasi şamarını indirdi enselerine.

DİYOR Kİ ‘BENİ SÜRGÜN ETTİLER’: Ekrem Bey, yurtdışındaki bir ziyarette bu yaşanan süreci anlatmış. Süleyman Bey, bunu hemen fırsat bilip Ekrem Bey’e bizi yurtdışında şikayet ettin, ahmaklık yaptın demiş. Ekrem Beyefendi de yanıt vermiş. ‘Ben değilim, seçimi iptal edenlerdir.’ Buradaki Süleyman Soylu’nun seçim iptali için nasıl çırpındığını da seçimin iptalini anlatan kişiye ‘ahmak’ dediğini de ve ‘sensin ahmak’ diye bir cevap aldığını bilmek için hiçbir şey olmaya gerek yok. Ama vay, sen bunu dedin ya kim seçimi iptal etti, YSK, sanki kendi iradesiyle etmiş gibi, YSK üyelerine kurum halinde görev yapan kamu görevlilerine alenen hakaret suçundan dava… Dava görülüyor ve yarın da görülecek. Ama bir iddia var. Davanın hakimi diyor ki ‘ben aslında hükümete de Tayyip Bey’e de uzak biri değilim ama sonuçta hakimim, adaletten uzaklaşamam.’ Sordular ne yapacaksın, siyasi yasak ver, en üst huduttan ver.’ Hakim demiş ki: ‘Vallahi alt huduttan verilir, kararın açıklanması da geri bırakılır, o denli düşünüyorum, evrak bu’ demiş. Diyor ki ‘Beni aldılar, 8 yıl vazife yapmam gerekirken birinci yılında hiçbir cürmüm yokken sürgün ettiler.’

İMAMOĞLU, BÜYÜK LOKMADIR, YUTAMAZSINIZ: Bu argüman ortadayken HSK bir soruşturma açtı mı? Yok. Bu hakime bunun sorulması lazım. Sav o ki artık de hakime dünya kadar baskı yapıyorlarmış, pazartesiden beri çık palavrayla diye. Misyondan almışlar, yetmez çık palavrayla diyorlar. Pazartesiden bugüne hakimin üzerinde bir baskı olduğu açık. Bir an evvel bir müfettiş görevlendirip bu işlerin soruşturulması lazım da yarın çıkacak karara nasıl güvenilecek arkadaşlar. Soma’da 5-0’lık kararın, 3 yargıcını değiştirip, itiraz edip 3’e 2 suçluları kurtaran bir irade… Bu üçü de AK Partili oldukları birinci derece tescilli kişiler. Adaletin sağlandığına, sağlanacağına nasıl inanacak insanlar? Bu durumdayız ve yarın gidilecek o mahkeme görülecek. Bütün Türkiye’nin de gözü orada olacak. Lakin Genel Liderimizin söylediği de herkesin kulağında olsun. ‘Ekrem İmamoğlu, büyük lokmadır, yutamazsınız, onu yutturmayız, onu ezdirmeyiz.’ Bunu bugünden bir sefer daha Meclis çatısı altında kayda geçirmeyi bir borç biliriz.

GÜMÜŞHANE’NİN ÜÇ KÖYÜ, TRABZON’A BAĞLANIYOR: Gümüşhane’nin Kürtün ilçesine bağlı Kırgeliş, Bağlama ve Damlı köyleri… Bu köyler burada ve Gümüşhane’ye aitken bir Cumhurbaşkanlığı Kararı ile bir çizgi çiziliyor. ve Kırgeliş, Bağlama ve Damlı çizginin öteki tarafında kalarak Trabzon’un Şalpazarı ilçesine bağlanıyor. Gümüşhane, Kürtün şaşkın. Ne oldu ya? Geçen hafta geldiler, bizimle konuştular. Muhalefet ile konuştular. Sonra yerel basından sitemlerini duydum. ‘Biz salı günü gittik Gümüşhane’nin AK Partili iki milletvekili bize cuma günü telefon açıyorlar, görüşemeden döndük.’ Ne olduğu anlamaya çalışılırken şu ortaya çıkıyor, Trabzon ‘Büyükşehir’ olunca ‘artık köy değil mahallesiniz ve artık Trabzon Büyükşehir Belediyesi’ne bağlısınız.’ O belediyenin başkanvekili Atilla Ataman’ın ve AK Parti Kadın Kolları MKYK Üyesi Suna Kepoğlu Ataman’ın tam şurada tatil köyleri var. ve buradaki ekoturizm yetkilileri ile buralardan istifade etmek isterlermiş.

BU MUHTARLARIN ARDINDAYIZ: Bir Cumhurbaşkanlığı genelgesi ile üç köy evvel mahalleye çevrilerek Trabzon’a bağlanıyor ve Trabzon Büyükşehir Belediyesi başkanvekili Atilla Ataman’ın kendi ticari işi olan tatil köylerinin faaliyet alanında ekoturizm bölgesi haline getirilecek. İsyan ediyor buna muhtarlar. Bu köylerde AK Parti’nin oyu yüzde 80, 85. Lakin birinci sefer AK Partililer bu sefer karşılarında AK Partililerin gerçek yüzünü görüyorlar. Biz muhtarların gerisindeyiz. Köy kime oy vermiş olursa olsun bu hukuksuzluğun karşısındayız. Tüzel süreci de takip edeceğiz, bu sıkıntıyı de gündemden düşürmeyeceğiz.

AMASRA KOMİSYONU’NDAN PİS KOKULAR GELİYOR, PEŞİNİ BIRAKMAYIZ: Amasra Komisyonu’nda mide bulandıran pis kokular var. Havalandırmada bir eksiklik olduğunu birinci günden beri söyledik. Maden mühendisleri söyledi. Bu problemli. Taner Yıldız işin nereye gideceğini bildiği için yetkililer cevaplamayacak. Sen karşılıkla, o da soruya karşılık verirken sayın Bakan Yardımcısı Adnan Ertem, bu ifadeyi kullanınca; ‘Havalandırma ünitelerinin birinin bağlantısının olmadığı ve yetersizliği’ derken tamam kâfi bundan sonrasını yazılı karşılıkla kapatıyorum çalışmaları… Bu olmaz. Amasra Komisyonu’ndan pis kokular geliyor. Bunun peşini bırakmayız. Hem o komisyonda hem Genel Kurul’da hem her fırsatta bunun peşinden gitmeye devam edeceğiz. Neden? Orada hayatını kaybeden 42 kişinin anasına, babasına, çoluğuna çocuğuna hepimizin namus borcu var. Ne olduysa ortaya çıkacak.”

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

-
Başa dön tuşu
escort
istanbul escort
istanbul escort
istanbul escort
istanbul escort
istanbul escort
adalar escort
arnavutköy escort
ataşehir escort
avcılar escort
bağcılar escort
bahçelievler escort
bakırköy escort
başakşehir escort
bayrampaşa escort
beşiktaş escort
beykoz escort
beylikdüzü escort
beyoğlu escort
büyükçekmece escort
çatalca escort
çekmeköy escort
esenler escort
esenyurt escort
eyüp escort
fatih escort
gaziosmanpaşa escort
güngören escort
kadıköy escort
kağıthane escort
kartal escort
küçükçekmece escort
maltepe escort
pendik escort
sancaktepe escort
sarıyer escort
şile escort
silivri escort
şişli escort
sultanbeyli escort
sultangazi escort
tuzla escort
ümraniye escort
üsküdar escort
zeytinburnu escort
istanbul escort