Haber

Kayseri’de dünya rekoru

Kayseri’de Recep Tayyip Erdoğan Millet Bahçesi’nde dün açılışı yapılan Gastronomi Günleri etkinliği renkli görüntülere sahne oluyor. Kayseri Lokantacılar ve Tatlıcılar Odası, Cumhuriyetin 100. yılında farklı bir faaliyete imza atarak, kazanda 1 ton mantı pişirerek dünya rekoru kırdı.

Kaşığa 40’tan fazla mantı sığdıran mantısıyla ünlü Kayseri’de hazırlanan 1 ton mantı vatandaşların ilgisini çekti. Onlarca vatandaş mantı yemek için kuyrukta beklerken, 1 ton pişmiş mantı kısa sürede bitti.

“Dünya rekorunu kırıyoruz”

Etkinlikle ilgili bilgi veren Kayseri Lokantacılar ve Pastaneciler Odası Başkanı Altan Aydemir, “Cumhuriyetimizin 100’üncü yılına yakışır şekilde biz oda olarak ‘Kayseri bunu yaparsa, Kayseri de yapar’ dedik ve yemek pişirdik. 1 kazanda 1 ton mantı. Şu anda dünya rekoru kırıyoruz. Çok heyecanlıyız. Vatandaşlarımızın da güveni var. 3 gündür bu etkinlik üzerinde çalışıyoruz. Mantıyı yaymak için bu etkinliği yapmak zorundaydık. Kayseri’mizin mantısıyla ilgili söz alarak, “Oda olarak bu etkinliği Recep Tayyip Erdoğan Millet Bahçesi’nde düzenlenen Gastronomi Günleri’nde düzenledik” dedi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

-
Başa dön tuşu