Haber

Bornova’da 19 Mayıs coşkusu yaşandı

19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Festival Bornova’da coşkuyla kutlandı. Kutlamalar fener alayı ve bando eşliğinde kortej yürüyüşüyle ​​başladı. Mustafa Kemal Caddesi’nin kırmızı beyaza boyandığı kortej yürüyüşü Süvari Caddesi’nde devam ederek Bornova Küçükpark’ta düzenlenen Fondip konseri ile sona erdi.

Bornova Belediye Başkanı Mustafa İduğ, eşi Ufuk İduğ, siyasi parti temsilcileri, belediye meclis üyeleri, muhtarlar, sivil toplum kuruluşları ve spor Çok sayıda vatandaş kulüpleri ile katılım sağlarken, motosiklet kulübü üyeleri de yer aldı. Ay-yıldızlı bayraklarla kırmızıya boyanan yol boyunca Bornovalılar evlerinin balkonlarından heyecana katıldı.

FONDİP KONSERİ

Yürüyüşün ardından Bornova’da gençlerin yoğun olarak bulunduğu Küçük Park’ta Gençlik Konseri gerçekleştirildi. Bornova grubu Fondip’in sahne aldığı eğlence, Bornovalılara unutulmaz bir gece yaşattı.

Bornova Belediye Başkanı Mustafa İduğ, 19 Mayıs’ın 104’üncü yılında olduklarını hatırlatarak, “19 Mayıs, Türkiye’nin kurtuluş ve kuruluş çabalarının başladığı gündür. Ulu Önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün kendisine doğum günü olarak seçtiği gündür. . Hepimizin bayramı kutlu olsun.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

-
Başa dön tuşu