Ekonomi

BEBKA ve Bilecik Valiliği tarafından e-ticaret ve dijital pazarlama eğitimi düzenlendi

Bursa Eskişehir Bilecik Kalkınma Ajansı (BEBKA) Bilecik Yatırım Destek Ofisi ve Bilecik Valiliği öncülüğünde “Uygulamalı e-ticaret ve dijital pazarlama eğitimi” düzenlendi.

Bilecik Valisi Kemal Kızılkaya, Bilim ve Sanat Merkezi Konferans Salonu’nda kaymakamlar, BEBKA Genel Sekreteri Muhammed Zeki Durak, daire yöneticileri ve girişimcilerin katıldığı eğitimde, girişimcilerin bu trendi geç olmadan yakalaması gerektiğini söyledi.

Kırsal Kalkınma ve Turizm Tanıtım Sonuç Odaklı Programı çerçevesinde kentteki girişimci, üretici birlikleri ve kooperatiflere yönelik kapasite geliştirme faaliyetleri kapsamında, el yapımı ürünlerin dış pazara sunulması yoluyla katma maliyetin artırılması , katılımcıların e-ticaret uzmanı olması ve Bilecik’in gelişimine katkı sağlanması amaçlanıyor.

Teorik olarak pazarlama ve sosyal medya yönetimi konulu workshoplar, işlerin fotoğraflarının çekilme yöntemleri, işlerin ilgili platformlara yüklenme şekli ve 36 saatlik dijital pazarlama eğitimi, yurt dışı e-ticaret pazarında mağaza açma eğitimleridir. Bilecik markasına uygun görülen 100 eserin belirlenmesi. Mağazada satışa sunularak yeni bir pazar oluşturulması amaçlanmaktadır.

ulukislahaber.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

-
Başa dön tuşu